Naslovnica CRKVA Danas započinje trodnevnica Presvetom Srcu Isusovu u Gornjoj Blatnici

Danas započinje trodnevnica Presvetom Srcu Isusovu u Gornjoj Blatnici

Podijeli objavu

Mještani Gornje Blatnice blagdan svog nebeskog zaštitnika Presvetog Srca Isusova proslavit će u petak 23. lipnja.

Za ovu svetkovinu prigodnim pobožnostima se pripremaju od prošlog utorka,  a u preostala tri dana  u filijalnoj crkvi održat će se trodnevnica s misom koja će započinjati u 19 sati.

Osim duhovnog, u Gornjoj Blatnici na uočnicu 22. lipnja pripremaju i kulturno-zabavni program na lijepo uređenom platou iza crkve. Tom prilikom nastupit će brojni HKUD-ovi i pojedinci koji će folklorom, pjesmom, gangom i bećarcem sve posjetitelje vratiti u neka stara, ali vremena u kojima su ljudi više držali jedni do drugih.

Program trodnevnice:

Utorak, 20. lipnja u 19 sati
Krunica i sv. misa – predslavitelj fra Goran Ćorluka, župni vikar u Širokom Brijegu

Srijeda, 21. lipnja u 19 sati
Krunica i sv. misa – predslavitelj don Ivan Bijakšić, župni vikar na Gradini

Četvrtak, 22. lipnja u 19 sati – Uočnica
Krunica i sv. misa – predslavitelj fra Stjepan Klarić, župni vikar na Humcu.

Nakon sv. mise biti će upriličen prigodni program (folklor, pjesma, bećarac, ganga)

Na samu svetkovinu u petak 23. lipnja središnje misno slavlje s početkom u 11 sati predslavit će fra Bože Milić, župnik u župi svetih Petra i Pavla u Mostaru.

Pokažimo zajedništvo u ljubavi jednih s drugima i s Isusom kroz molitvu te kroz zajedničko druženje u programu kojega smo pripremili – poručuje fra Nikola Rosančić, župnik u Gradnićima.