Petak, 17 travnja, 2026
Brotnjo.info | Čitluk - Međugorje - Hercegovina
  • NASLOVNICA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • POLITIKA
    • DRUŠTVO
    • CRNA KRONIKA
    • GOSPODARSTVO
    • POLJOPRIVREDA
    • ZANIMLJIVOSTI
    • KULTURA
  • CRKVA
    • Broćanska duhovna zvanja
  • SPORT
  • INFO
    • SERVISNE INFORMACIJE
    • OBAVIJESTI
    • NAJAVE
    • OGLASI
  • PROMO
  • Umrli.info
  • Čitlučki žrtvoslov
No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • POLITIKA
    • DRUŠTVO
    • CRNA KRONIKA
    • GOSPODARSTVO
    • POLJOPRIVREDA
    • ZANIMLJIVOSTI
    • KULTURA
  • CRKVA
    • Broćanska duhovna zvanja
  • SPORT
  • INFO
    • SERVISNE INFORMACIJE
    • OBAVIJESTI
    • NAJAVE
    • OGLASI
  • PROMO
  • Umrli.info
  • Čitlučki žrtvoslov
No Result
View All Result
Brotnjo.info | Čitluk - Međugorje - Hercegovina
No Result
View All Result
Home DRUŠTVO

Humanitarna akcija za Pedijatriju u Mostaru

22. prosinca 2020.
in DRUŠTVO
0
Humanitarna akcija za Pedijatriju u Mostaru

Humanitarna akcija pod nazivom „Kad se male ruke slože, sve se može“ održala se danas u prostorijama Klinike za dječje bolesti SKB-a Mostar.

Osmijesi na licima djece koja nisu ni svjesna gdje su,kao ni zašto moraju blagdane provesti izvan svojih domova, dovoljni su bili da izmame sreću i radost kod svih onih koji itekako razumiju što znači boravak u bolnici.

Sponzori Union Foods d.o.o Čitluk, Kraš trgovina d.o.o, Džajić commerce Ljubuški i Violeta Grude su darivali velikodušno svoje proizvode kako bi mogli napraviti paketići za djecu i pomoći ovu humanitarnu akciju.

Unatoč cijeloj zbrci koju nam je priredila „kraljica“ 2020. godina ekipa portala Hercegovina.in, Albert Pehar s RTVHB i Antonela Vučić s Običnog radija u suradnji s Lola klaunima odlučili su pokrenuti humanitarnu akciju pod nazivom „Kad se male ruke slože, sve se može“.

Predstojnica Klike za dječje bolesti SKB-a Mostar prim.mr.sc. Vesni Brkić dr.med. kao i sestra Marina Pandža omogućile su da ova akcija održi unatoč pandemiji korona virusa.

„Djeca se raduju vidjeli ste i sami. U najtežim i manje teškim slučajevima bolesti kada djeca vide Djeda božićnjaka oni se vesele i obraduju se, to je za njih veliko!Ovo je veliko i za nas kada se netko sjeti obradovati naše mališane, jer Pedijatrija je inače na margini svugdje pa evo i kod nas.“, izjavila je Predstojnica za dječje bolesti SKB-a Mostar mr.sc.Vesna Brkić dr.med.

Antonela Vučić s Običnog radija iz Mostara jedna od organizatorica izjavila je kako je posebno dirnula ova akcija , jer se radi o djeci. „Došli smo na inicijativu kolege i ja da organiziramo ovu humanitarnu akciju „Kad se male ruke slože sve se može“, da bismo na neki način olakšali i razveselili mališane koji ionako ne shvaćaju zašto moraju biti tijekom blagdana Božića u bolnici. Zahvaljujem se prije svega predstojnici klinike za dječje bolesti dr. Brkić kao i cijelom osoblju, ali i našim sponzorima Union Foods d.o.o Čitluk, Kraš trgovina d.o.o, Džajić commerce Ljubuški i Violeta d.o.o Grude. koji su zaista bez ikakvog oklijevanja dali svoje proizvode kako bismo razveselili ove mališane. Vidjeti osmjehe na licima te djece je dodatni „vjetar u leđa“ da radimo i dalje i organiziramo što više ovakvih akcija. U vremenu kada sve gledamo kroz materijalne stvari, neka nam ovo bude dokaz kako se neke stvari ipak ne mogu kupiti novcem!“ – otkrila je Antonela Vučić voditeljica Običnog radija iz Mostara.

Djed Božićnjak je bio novinar s RTVHB Albet Pehar, kojega je također dirnula cijela akcija i osmijesi na dječjim licima. „Postoje mnoge dječje priče u kojima netko hoće da ukrade Božić, u današnje vrijeme bi se možda ta priča zvala „Kako će virus ukrasti Božić“. Mi ljudi to ne smijemo dozvoliti i ja kao Djed božićnjak to ne smijem dozvoliti. Sjetili smo se u ovome vremenu djece, jer djeca su naša budućnost bez koje ne možemo postojati. Željeli smo djeci u bolnici malo ublažiti njihove boli kako bi u ovo blagdansko vrijeme osjetili draž Božića. S kolegama iz ostalih medija i s Lola klaunom, koja nam je posudila odijelo,uspjeli smo odraditi ovu akciju. Djeca su uistinu lijepo prihvatila naš dolazak, malo te srce i duša zaboli pogotovo ona koja su teže bolesna, onda shvatiš koliko je zdravlje prioritet u našim životima. Od srca im želim im da što prije ozdrave!“- kazao je Albert Pehar.

Neke stvari stvarno nemaju cijenu, a posebno kada se radi od dječjem osmjehu – priopćili su organizatori.

Next Post

Ustavni sud BiH: Policijski sat i obveza nošenja maske su neustavni!

Mjere jesu neustavne, ali nisu ukinute!

Najnovije vijesti

  • Izabrana najljepša marka HP Mostar
  • ŽUPA ČERIN KUP 2026
  • Župa Čerin: Blagoslov oltara i vitraja u Donjoj Blatnici
  • Općina Čitluk: Javni poziv za dodjelu jednokratnih financijskih potpora maturantima za školsku godinu 2025./2026.
  • Najava: Humanitarni koncert duhovne glazbe u nedjelju 26. travnja
  • VINARIJA MARIJANOVIĆ Veliko zlatno odličje za vino Grand Selection 2019. na Sajmu gospodarstva u Mostaru
  • Sportsko-edukativni kamp za djecu “Izlazi vani”
Brotnjo.info | Čitluk - Međugorje - Hercegovina

Kontaktirajte nas

E-mail: [email protected]

© 2008 - 2026 Brotnjo.info

Zapratite nas

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • POLITIKA
    • DRUŠTVO
    • CRNA KRONIKA
    • GOSPODARSTVO
    • POLJOPRIVREDA
    • ZANIMLJIVOSTI
    • KULTURA
  • CRKVA
    • Broćanska duhovna zvanja
  • SPORT
  • INFO
    • SERVISNE INFORMACIJE
    • OBAVIJESTI
    • NAJAVE
    • OGLASI
  • PROMO
  • Umrli.info
  • Čitlučki žrtvoslov

Kontaktirajte nas

E-mail: [email protected]

© 2008 - 2026 Brotnjo.info