Širokobriježanka Marijana Soldo ostvarila značajan glazbeni uspjeh – plasirala se u finale regionalnoga glazbenog festivala Biser Jadrana 2026., koji će se 18. srpnja održati u Tivtu.
Akademska slikarica i glazbenica Marijana Soldo u završnoj festivalskoj večeri predstavit će se pjesmom “Dušo moja”, čiji je autor Feđa Imamović. Na ovogodišnji natječaj festivala pristigle su 164 pjesme iz zemalja regije, a stručni žiri odabrao je skladbe koje će biti izvedene u finalu, među kojima je i njezina.
Festival Biser Jadrana 2026. zamišljen je kao jednodnevna manifestacija zabavne, pop i mediteranske autorske glazbe, s ciljem promocije glazbe i jačanja kulturne suradnje u regiji. Očekuje se nastup izvođača iz zemalja bivše Jugoslavije, a festivalska večer bit će i medijski popraćena.
Uz plasman u finale, Marijana Soldo je nedavno predstavila i svoj novi glazbeni iskorak – pjesmu i videospot “Vrati mi ljubav”, koji je ujedno njezin prvi službeni singl. Pjesma, nastala i snimljena u Sarajevu, dobila je i videoizdanje snimano u Makarskoj.
Autor glazbe, teksta i aranžmana je Feđa Imamović, dok su za produkciju bili zaduženi Muftarts i Davud Zaimović. Spot prati emotivnu priču o ljubavi, čekanju i novim počecima, a Marijanu Soldo predstavlja kao interpretatoricu koja glazbu povezuje s osobnim i umjetničkim izrazom.
Osim glazbe, Soldo je i akademska slikarica, a umjetnost je važan dio njezina stvaralaštva. Njezin glazbeni put dodatno je povezan s obiteljskim okruženjem, budući da je i njezin suprug Ivan Soldo glazbenik.




