Članovi Mladeži HDZ BiH Čitluk dostojanstveno su obilježili 33. obljetnicu jedne od najvećih tragedija Domovinskog rata, stradanja osmero hrvatske djece u Vitezu. Kod Spomen križa u Čitluku, mladi su paljenjem svijeća, molitvom i polaganjem osam bijelih ruža odali počast nevino stradalim mališanima.
Ovim činom, Mladež se prisjetila stravičnog 10. lipnja 1993. godine. Tada je, oko 20 sati i 45 minuta, s položaja Armije RBiH ispaljena minobacačka granata kalibra 120 mm, koja je pala svega dva metra od četrnaestero djece koja su se bezbrižno igrala na igralištu. Od eksplozije na licu mjesta ili od posljedica ranjavanja život je izgubilo osmero djece, dok ih je šestero ranjeno.
Polaganjem osam bijelih ruža, članovi Mladeži su simbolično odali počast svakom od stradalih anđela: Sanji Garić i njezinom bratu Milanu Gariću, Augustini Grebenar i njezinom bratu Velimiru Grebenaru, te Draganu Ramljaku, Draženu Čečuri, Borisu Antičeviću i Sanji Križanović.
Iz Mladeži HDZ BiH Čitluk poručili su kako je njihova trajna dužnost i obveza njegovati kulturu pamćenja među mladim generacijama, kako se ovakve tragedije hrvatskog naroda nikada ne bi zaboravile. Stradanje viteške osmice i danas, nakon više od tri desetljeća, ostaje duboka rana, posebice zbog činjenice da za ovaj stravičan zločin nad djecom pred sudovima još uvijek nitko nije kazneno odgovarao.




