Naslovnica POLITIKA Krešimir Zubak ima kandidata za hrvatskog člana Predsjedništva BiH – protukandidata Draganu...

Krešimir Zubak ima kandidata za hrvatskog člana Predsjedništva BiH – protukandidata Draganu Čoviću

Podijeli objavu

Nasljednik Mate Bobana na mjestu predsjednika Hrvatske Republike Herceg, prvi predsjednik Federacije BiH, član Predsjedništva BiH i osoba koja je pozdravila Barryeve amandmane na Pravila i propise Privremenog izbornog povjerenstva kojima je omogućeno da hrvatske izaslanike u Domu naroda PFBiH biraju Bošnjaci, Krešimir Zubak, ponudio je prijedlog za protukandidata Draganu Čoviću na predstojećim Općim izborima.

Njegov intervju prenosimo  na jeziku onih u čijemu interesu radi:

Kresimir Zubak Hırvat Partisi Ana Kurulu Başkanı olduğu dr düşünür. Diana Zelenika kişiyi bütünlük, toplumsal duyarlılık ve cesaret açıkça karşı Çoviç pantokratorstvu Hırvat halkına karşı Bosna Hersek vatan yolunda açık manzaralarına, ile. Zubak tümden Hırvatistan Diana Zelenike adaylığını Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Hırvat üyesi desteklemeye hazır bir parti olduğunu belirtti günlük gazeteye verdiği röportajda söyledi.

Hırvat Partisi liderleri son zamanlarda tekrar tekrar şiddetle duyuran sivil partiler defalarca zaten yeni Zeljko Komsic için araştırma başlattı bildirildi Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Hırvat üyesi pozisyonunu saldırı ve edecektir eleştirdiler. Bu onların “kripto karakter” ve neden kolektivitenin Hırvatlar itmek böylece kararlı mı?

– Sivil diyorlar siyasi partilerin ve şovlar, metinler ve son zamanlarda görüşmelerden çemberden bireylerin kamu ifadelerden medyaya eğilimli yayınlamış o onlar adayları olarak aşağıdaki genel seçimlere “itilmiş” kişi aramaya başladı açıktır bir Hırvat insanlardan BH Cumhurbaşkanlığı üyesi ve rakip azılı Coviç olarak. Basitçe: Yeni Zeljko Komsic için arama başlatın. Sözde dahil, tüm tarafların sağındaki saklı kalmak kaydıyla. Bosna-Hersek, ileriye son adım ve işaretlerin Başkanlığı Hırvat üyesi dahil Sivil partiler ve aday koalisyonlar veya herhangi seçimlere “itme” adayların, açıkça onların kripto karakterini gösteren bu siyasi kişilerin eski uygulama düşündürmektedir.

Açıklamak …?

– Aslında, önceki tüm seçimlerde bu müşteriler ciddiye Boşnak ulusal partiler tarafından önerilecek adaylar ile rekabet edebilecek Boşnak kişi kamu itibar BH Cumhurbaşkanlığı üyesi adayı olarak “sıkışmış” asla. Ama ünlü olduğu gibi – Eflakli hatırlamıyorum iken – görünüşte üçüncü umuduyla düzenli aday buluyorlar ya, Cumhurbaşkanlığı Hırvat üyesi için inandırıcı bir aday “itme” ve iki kez başarısız oldu ve.

Bu neyi gösterir?

– millete mensup çağdaş sivil toplum kişisel sivil kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır ve kolektif kimlikler özel başlıklı ve devlet organları ve kurumlarda temsil empoze olmadığını Birincisi, bu partiler bilgiyi kaçırmamalısınız. Eğer vatandaşlık haklarını savunmak için daha sonra bir önceki uygulamaya bir çare aslında kölelik az kolektiviteyi empoze etmek örtülü girişimi olduğunu biliyorsanız.

İkinci olarak, ama onlar için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi sadece ölü mektup. siyasi eğilimleri ve najmnogobrojnijeg seçmenlerin içinde kanıtlanmıştır siyasi fikirlerin gücünün güvenilirlik, tamamıyla olmasa da görmek ilginç olacaktır ve kim BH Cumhurbaşkanlığı Boşnak üyesi için bu partilerin aday olacak. Dolayısıyla, “vatandaşlık” fikri en kalabalık kontrol, veya daha az seçmenleri empoze eder. Öte yandan sonsuz Çoviç Bosna Hersek’te Hırvat seçmenleri karşı karşıya muhalefet partilerinden makul rakibi olabileceğini oldukça eminim, tabii BH Parlamentosu Hırvatlar için ayrımcı olan HDZ BH dosyalanan Seçim Yasası, yapılacak değişikliklerle ilgili bir öneri onaylarsa kendisini oluşturan durum, azınlık halkın rağmen, nerede ülkenin bu kesimlerinde yaşar. ”

Ben Hırvat muhalefet partileri ortak rakibi Dragan Covic veya HDZ BH başka bir aday saklanır farkındayız. Şimdi zaten bu belirsiz seçim savaş yapmadan olabilir birinin adı var zaten görüşmelere açılmış bir parti ile musunuz ve?

– Bu çerçevede, ama şimdi açıkça tanımlanmış ilişkiler ve saygı temelinde HDZ 1990 ile böyle görüşmelerine başlamaya hazır bulunmaktadır. Burada, örneğin, Hırvat Bosna Partisi Hersek başkalarını desteklemeye hazırdır. Diana Zelenika, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Hırvat üyesi adayı olarak devlet mecliste HDZ 1990 üyesi. Bu konuda herhangi bir denetimi yapmadığı halde, Parlamento ve kamuoyuna onun görünüşe gelen, biz, bu berrak politik pozisyonları ülkenin her yerinde bir kurucu unsur olarak onların insanlar için, anavatanları olarak BH tarafından belirlenir bütünlük kişidir sonucuna partisinin liderliğini karşı da önemli olan güçlü sosyal duyarlılık ile kişi ve, Çoviç pantokratorstvu karşı durmak için siyasi cesaret vardır. Buna ek olarak, kesinlikle halktan güçlü destek olurdu bir kadındır. Elbette, bu HDZ 1990 onun siyasi öznelliği ve kimliğini kaybettiği sözde Hırvat Ulusal Parlamentosu ile ilişkilerini açıklığa varsayar.

Yakın zamanda yaptığı açıklamada Komünistler Birliği modeline çalışır HNS paralel, sivil toplum örgütü. Hırvatlar bile böyle bir ebeveyn vücut mıyım?

– Sık sık aksini inkar asla ben Hırvatlar bir taç gerektiğini kamuoyuna bir mesaj göndererek

 

 

IZVORBrotnjo.info
Podijeli objavu