Naslovnica CRKVA Hercegovačka franjevačka provincija od sutra bogatija za tri nova svećenika

Hercegovačka franjevačka provincija od sutra bogatija za tri nova svećenika

Podijeli objavu

U nedjelju, 25. lipnja 2017., preuzvišeni gospodin Ratko Perić, mostarsko-duvanjski biskup će u Mostaru u katedrali Marije Majke Crkve, pod Svetom misom u 10 sati zarediti za svećenike đakone, fra Zvonimira Pavičića, fra Alena Pajića i fra Augustina Čordaša.

Fra Zvonimir je rođen 25. listopada 1989. u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije Široki Brijeg. Osnovnu i srednju školu završio je u Širokom Brijegu. Na Humcu je 10. srpnja 2011. položio svoje prve privremene zavjete. Doživotne zavjete položio je 20. rujna 2015. Za đakona je zaređen 26. veljače 2017.


 fra Zvonimir Pavičić

Fra Alen je rođen 19. veljače 1988. u Tesliću. Osnovno školsko obrazovanje pohađao je na Počitelj Brdu i u Čapljini, a srednjoškolsko u Čapljini i Čitluku. Prve privremene zavjete dao je na Humcu, 15. srpnja 2010. Doživotne zavjete položio je u Međugorju, 14. rujna 2014. Za đakona je zaređen 26. prosinca 2015.


 fra Alen Pajić

Fra Augustin je rođen 21. prosinca 1989. u Sarajevu, a u Mostaru je završio osnovnu i srednju školu. Na Humcu je 15. srpnja 2010. položio svoje prve privremene zavjete. Doživotne zavjete položio je u Međugorju 2014., a 2016. godine diplomirao je u Zagrebu, a zaređen je 26. prosinca 2016.godine u Mostaru.


 fra Augustin Čordaš

Ovo je jako važan događaj za našu župu, a i za Framu, jer fra Alen trenutno djeluje u našoj župi, a fra Zvonimir je bio dugogodišnji član naše Frame. Posebno smo radosni zbog našeg fra Zvone, kojem se zahvaljujemo na svemu što je učinio za našu Framu, a posebno na tome što se odazvao na Božji poziv kojeg smo, vjerujemo, izmolili s onim desetkom za duhovna zvanja u našoj župi i Frami, kojeg molimo svakog petka na našim susretima.

Uključimo u svoje molitve sve ovogodišnje ređenike. Neka im Gospodin uvijek bude putokaz u njihovom svećeničkom putu!

Frama.ba