Potreba za ovakvom vrstom agencije je ogromna, s obzirom na to da se sektor ugostiteljstva ubrzano razvija, ali i da je ključni problem njegovog funkcioniranja upravo kvalitetna radna snaga.
Agenciju je osnovao Neven Tuševljak, koji ima višegodišnje iskustvo u sektoru ugostiteljstva u nekoliko država.
– Na osnivanje agencije sam se odlučio jer postoji velika potražnja za kvalitetnim ugostiteljskim radnicima i jer je sektor ugostiteljstva jako loše pokriven osobljem. Osnovali smo agenciju ProGastro Solutions koja posluje na razini Bosne i Hercegovine, ali i cijelog regiona – kaže Tuševljak.
Misija im je pomoći ugostiteljskom sektoru da dobije kvalitetnu radnu snagu, da obuče njihove postojeće zaposlenike i da im osiguraju novo kvalitetno osoblje koje će moći ispuniti sve zadatke.
Rade na edukaciji konobara i cijelog ugostiteljskog sektora, nude stručne savjete te se, generalno, bave svim rješenjima koja su potrebna vlasnicima i rukovoditeljima ove vrste biznisa.
– Korist za korisnike usluga koje mi nudimo je višestruka: bolje poslovanje, lakše snalaženje njihovog tima u obavljanju radnih zadataka… Najvažnije je da njihovi konobari pruže bolje iskustvo gostima, što će doprinijeti da ti gosti postanu njihovi stalni i lojalni posjetitelji – naglašava Tuševljak.
Već su održali dvije edukacije osoblja i povratne informacije su bile jako dobre, tako da imaju dobru osnovu za daljnji rad.
– Sada krećemo i s tečajem engleskog jezika za ugostitelje, koji je jako bitan jer u našoj sarajevskoj regiji ima mnogo stranih turista koji dolaze i tijekom ljetne i tijekom zimske sezone, a konobari moraju znati engleski jezik kako bi te ljude ugostili na pravi način – zaključuje Tuševljak.
Inače, ovakva agencija bila je prijeko potrebna Bosni i Hercegovini, a osim vlasnicima ugostiteljskih objekata, korist će imati i sami konobari koji će imati mnogo toga za naučiti, ali i građani koji će, barem u nekim objektima, dobiti kvalitetniju uslugu.
Osim toga, za Bosnu i Hercegovinu koja teži postati atraktivna turistička destinacija, kvalitetna ugostiteljska usluga je od velike važnosti kako bi se posjetitelji osjećali ugodno i ponovno vraćali u našu zemlju.



