Naslovnica DRUŠTVO U Vladi HNŽ-a potpisani ugovori s vježbenicima, drugi krug tijekom siječnja

U Vladi HNŽ-a potpisani ugovori s vježbenicima, drugi krug tijekom siječnja

Podijeli objavu

Današnjim potpisivanjem ugovora okončan je prvi krug prijama vježbenika koji će jednogodišnji staž odraditi u županijskim tijelima uprave. Zbog obveza koje proizlaze iz Programa sufinanciranja zapošljavanja potpisanog s Federalnim zavodom za zapošljavanje i Službom za zapošljavanje HNŽ-a, prvi krug prijama bilo je potrebno završiti s današnjim danom, a drugi krug koji će Vlada HNŽ-a financirati u cijelosti bit će proveden tijekom sljedećega mjeseca, sukladno financijskim mogućnostima Proračuna HNŽ-a, o čemu će kandidati biti pravodobno obaviješteni.

”U osobno i u ime Vlade HNŽ-a čestitam vam na uspješnom završetku studija i današnjem potpisivanju ugovora koji će vam omogućiti stjecanje prvog radnog iskustva. Raduje činjenica da ova vlada iz godine u godinu uspijeva mladim visokoobrazovanim ljudima omogućiti stjecanje prvog radnog iskustva u zvanju za koje su se školovali, što je preduvjet za polaganje stručnoga ispita, nakon kojeg se u potpunosti mogu integrirati na tržištu rada.

Podsjetiti ću kako je u uredima Vlade i županijskih tijela uprave više od 600 mladih ljudi dosad odradilo vježbenički staž. Također, želim ponoviti poziv koji je dr. sc. Nevenko Herceg, predsjednik Vlade HNŽ-a, u više navrata uputio svim jedinicama lokalne samouprave naše županije da, ukoliko to nisu učinile dosad, pristupe ovoj aktivnosti i slijede naš primjer, kako bismo zajedničkim naporima još većem broju mladih ljudi omogućili ovu priliku.

Svima vama koji ste danas potpisali ugovor još jednom čestitam i pozivam vas da odgovorno pristupite povjerenim vam zadaćama i pruženu prigodu iskoristite na najbolji mogući način, na osobnu i dobrobit vaših obitelji, ali i našeg društva u cjelini”, kazao je Antonio Vuica, predsjednik Povjerenstva za prijam vježbenika, koji se u ime Vlade obratio potpisnicima ugovora – priopćeno je.

Podijeli objavu