Naslovnica SPORT Mnoštvo novih medalja za AK Brotnjo u Atletskoj ligi Hercegovine

Mnoštvo novih medalja za AK Brotnjo u Atletskoj ligi Hercegovine

Podijeli objavu

Atletski klub Leotar jučer je bio domaćin drugog kola „Atletske lige Hercegovine“.

Članovi Atletske lige Hercegovine su Škola atletike Mostar, Atletski klub Brotnjo, Škola trčanja Sanus Motus Mostar, AK Zrinjski, AK Ljubuški te AK Leotar iz Trebinja.

Prvo kolo je već uspješno prošlo, a bilo je održano u Ljubuškom, gdje je izvanredan domaćin bio „HAK Ljubuški“.

Ciljevi lige su popularizacija dječje atletike na području Hercegovine, gdje sudjeluju djeca od 4-15 godina u raznim atletskim disciplinama, od onih kraćih sprinterskih do srednjoprugaških – 60 m, 200 m, 300 m, 600 m i 800 m, kao 60 m prepone. Što se tiče skakačkih disciplina zastupljeni su bili skok u dalj i skok u vis kao i bacačke discipline koplje, kugla i Vortex (raketa)“

Djeca su se natjecala u sedam uzrasnih kategorija, a to su mlađi cicibani/ke – 2015. godište i mlađi, mali cicibani/ke – 2014. godište, mlađi cicibani/ke – 2013. godište, cicibani/ke – 2012. godište, cicibani/ke – 2011. godište, pioniri/ke – 2010. i 2009. godište, kao i dječaci djevojčice – 2008. i 2007. godište.

Cilj lige je još jednom opravdao svoj zadatak. Okupljanje djece iz regije Hercegovina, druženje, socijalizacija, razvijanje kroz sport, promocija atletike, a naravno i medalje nisu izostale.

Prva mjesta za AK Brotnjo u 2. kolu Atletske lige Hercegovine osvojili su:

Petra Pervan 08 – Dalj;
Luka Kordić 08 – Vis i 60 m;
Marta Milorad 09 – Kugla i Vortex;
Duje Radišić 11 – 60 m;
Josipa Marić 12 – Vortex;
Marko Ćurković 10 – 60 m i Dalj;
Franjo Marić 10 – 300 m;
Pavle Ubiparip 15 – 60 m;
Lucija Blažević 12 – 200 m.

Druga mjesta osvojili su:
Ana Gakić 08 – Dalj;
Petra Pervan 08 – 60 m;
Anđela Sivrić 09 – Vis;
Ana Filipović 09 – 300;
Lorena Prusina 09 – 600 m;
Ivana Tadić 09 – Kugla;
Iva Ljolje 11 – 200 m;
Anđela Planinić 08 – 300 m;
Franjo Marić 10 – Dalj;
Ivan Barbarić 15 – 60 m;
Lorena Prusina 09 – Vortex.

Treća mjesta osvojil su:
Ana Gakić 08 – 300 m;
Anđela Sivrić 09 – 300 m;
Matija Marić 08 – Dalj;
Ana Filipović 09 – 60 m;
Darija Martinović 09 – Dalj;
Marta Bevanda 09 – Vis;
Duje Radišić 11 – Dalj;
Anton Pehar 08 – 300 m;
Marta Prusina 12 – 200 m;
Sara Ljolje 13 – 60 m;
Mihaela Kordić 09 – Kugla i Vortex;
Marta Soldo 11 – Vortex;
Iva Barbarić 11 – Dalj;
Božana Ljolje 10 – 600 m;
Iva Ljolje 11 – 60 m;
Anđela Planinić 08 – 60 m;
Josip Pavlović 10 – Dalj;

Štafeta 4×100 m 2012:
Josipa M. – Marta P .- Lucija B. – Sara Lj.;

Štafeta mix 4x100m 09-10:
Franjo M. – Darija M. – Ana F. – Marko Ć.

Atletski klub Brotnjo

Podijeli objavu