Naslovnica SPORT Anna Ćurković osvojila srebrnu medalju na Europskom olimpijskom festivalu mladih

Podijeli objavu

Od 24. do 30. srpnja 2022. godine u Banskoj Bystrici (Slovačka) održava se 16. izdanje ljetnog EYOF-a (Europski olimpijski festival mladih), s oko 3000 sportašica i sportaša iz 48 nacionalnih olimpijskih odbora i natjecanjima u 10 sportova: atletici, badmintonu, biciklizmu, gimnastici, judu, košarci, odbojci, plivanju, rukometu i tenisu.

Ovo je i prvo izdanje EYOF-a na čijem je otvaranju svaka država predstavljena muškim i ženskim stjegonošom u svečanom mimohodu sudionika

Članica Atletskog kluba Brotnjo Anna Ćurković nastupila je na ovome prvenstvu u skoku u dalj. Nakon osvajanja Balkanske medalje, te 9. mjesta na Europskom prvesntvu, Anna je na Olimpijskim igrama uspjela osvojiti i medalju.

Ona je u finalu skočila 5.99m što joj je bilo dovoljno za osvajanje 2. mjesta i povijesnog uspjeha kako za sebe tako i za svoj klub.

Čestitamo našoj Anni i hvala svima onima koji su na bilo koji način pomogli da se ovako veliki rezultat ostvari – poručili su iz Atletskog kluba Brotnjo!