Naslovnica SPORT Odličan vikend za članove Atletskog kuba Brotnjo

Odličan vikend za članove Atletskog kuba Brotnjo

Podijeli objavu

U nedjelju 12. 06. u Baru, Crna Gora, održano je Balkansko prvenstvo za mlađe Juniore/ke U18. Članica Atletskog kluba Brotnjo Anna Ćurković sa reprezentacijom Hrvatske postala je prvakinja Balkana u štafeti 4x100m. Anna je osvojila još i treće mjesto u skoku u dalj sa novim osobnim rekordom od 6.06m čime je još jednom potvrdila normu za Europsko prvenstvo u Izraelu.

Istoga dana u Zenici je održano Državno prvenstvo BiH za dječake i djevojčice rođenih 2007 i 2008. Članvi AK Brotnjo osvoji su nove tri državne medalje. Najuspješniji je bio Luka Kordić koji je u skoku u Vis i Troskoku zauzeo dva treća mjesta. Također štafeta 4x100m u sastavu Darija Martinović, Petra Pervan, Ana Gakić i Ana Ostojić osvojile su treće mjesto-

Također, u Mostaru je održan Dječji međunarodni atletski miting, a 8 medalja pripalo je članovima AK Brotnjo. Najuspješnija je bila Ela Bevanda sa čak tri osvojene medalje.