Naslovnica SPORT 14. Memorijal Bože Gagro: Dragićević i Ćurković pobjednici u memorijalnim disciplinama

14. Memorijal Bože Gagro: Dragićević i Ćurković pobjednici u memorijalnim disciplinama

Podijeli objavu

„Memorijal Bože Gagro“, međunarodni atletski festival u organizaciji Atletskog kluba Brotnjo održan je jučer u Čitluku. Na 14. „Memorijalu Bože Gagro“ nastupilo je više od 450 atletičarki i atletičara iz 21 atletskog kluba s područja BiH i Hrvatske.

Međunarodni atletski miting organiziran je u spomen na pokojnog Božu Gagru, utemeljitelja atletike u Čitluku i osnivača Atletskog kluba Brotnjo, što je istaknula gospođa Đurđica Šišul Rajher na svečanom otvaranju, kao i činjenicu da su ovim atletskim memorijalom započeli 64. Dani berbe grožđa, tradicionalna turističko-kulturno-gospodarstvena manifestacija.

Natjecanje na 14. Memorijalu Bože Gagro odvijalo se u 43 atletske discipline, 21 za atletičarke i 22 za atletičara, a na memorijalu su nastupili natjecatelji svih uzrasta.
Najbrojniji su bili najmlađi, na koje se svake godine i stavlja poseban naglasak, a svoj nastup u Čitluku imali su i sudionici europskih i svjetskih prvenstva.

Poseban naglasak svake godine stavljen je i na memorijalne discipline, skok u dalj za seniorke i seniore, a pobjedu u ovim disciplinama ove su godine odnijeli Josipa Dragićević i Luka Ćurković, oboje iz AK Brotnjo, dok su pobjednici u ostalim disciplinama bili:

– Limači i Limačice 2012. i mlađi
60m – Tina Vučićević – Hajduk – Split
60m – Jakov Burazin – Hajduk – Split

– Limači i Limačice 2010. i 2011. god.
60m – Ihana Šehić – Zenica
60m – Sion Duerod – Novi Grad – Sarajevo

– Cicibani i Cicibanke 2008. i 2009. god.
60m – Ema Mešković – Sloboda Tehnograd – Tuzla
60m – Jakov Galeb Perić – Leotar – Trebinje
Dalj – Lorena Stanić – ASK – Split
Dalj – Bartul Savić – ASK – Split
300m – Lana Kožul – Hajduk – Split
300m – Jakov Galeb Perišić – Leotar Trebinje

– Pioniri i Pionirke 2006. i 2007. god.
Dalj – Anna Ćurković – Brotnjo
Dalj – Tomo Batistić – ASK – Split
60m – Anna Ćurković – Brotnjo
60m – Tomo Batistić – ASK – Split
Vortex – Ivona Jakšić – Trebinje – Trebinje
Vortex – Marko Memedović – Glasinac – Sokolac
400m – Nika Popić – Banja Luka
400m – Bakir Mušić – Sloboda Tehnograd – Tuzla
4x100m Pionirke – Banja Luka
4x100m Pioniri – Brotnjo

– Dječaci i Djevojčice 2004. i 2005. god.
100m – Tea Krolo – ASK – Split
100m – Luka Ćurković – Brotnjo
Koplje – Anja Biljanović – Teslić
Koplje – Branimir Ugrina – ASK – Split
Kugla – Amina Silajdžija – Novi Grad – Sarajevo
Kugla – Muhamed Čančar – Zenica
600m – Dea Petrović – ASK – Split
1000m – Patrik Kralj – Dubrovnik
Vis – Snežana Čačić – Rogatica
Vis – Marko Šuković – Trebinje
4x100m Djevojčice – ASK – Split
4x100m Dječaci – Brotnjo

– Mlađi Juniori i Juniorke 2002. i 2003. god
100m – Ivana Pelivan – ASK – Split
100m – Ajdin Haseljić – Zenica
400m – Tea Krolo – ASK – Split
400m – Ajdin Haseljić – Zenica

– Juniori i Juniorke 2000. i 2001. god.
100m – Josipa Dragićević – Brotnjo
100m – Amar Karaman – Novi Grad – Sarajevo

– Seniori i Seniorke 1999. i stariji
100m – Nuredin Zekan – Novi Grad – Sarajevo
Troskok – Marija Ivanković – Brotnjo
Troskok – Mihajlo Memedović – Glasinac – Sokolac
Dalj – Josipa Dragićević – Brotnjo
Dalj – Luka Ćurković – Brotnjo

Fotografije možete pogledati OVDJE

Podijeli objavu